bİYOGRAFİ

ASSOC. PROF. DR. BİLGE AZGIN

AVRUPA’DA EN ETKİLİ VE GÜÇLÜ EĞİTİM DANIŞMANI VE KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI SEÇİLDİ.

Intro

BİLGE KİMDİR?

Bilge, BLU FORES HR’ın Eğitim Danışmanı ve Dönüşümsel İletişim Uzmanıdır.

Bilge Azgın

bİyografİ

ASSOC. PROF. DR. BİLGE AZGIN

Bilge, Amerika’da Louisiana State Universitesi’nde lisans (tarih, felsefe ve siyaset bilimi alanında) ve Portland State Universitesi’nde master eğitimini tamamlayarak, Manchester Üniversitesi’nde doktora yaptı. 2013 yılından beri, lisans ve yüksek lisans seviyesinde Siyasi Uzlaşı, Siyasi Psikoloji, Travma ve Bütünleşme, Şiddetsiz İletişim, Mindfulness, Ontolojik Liderlik, Psikoterapi Metodlarının Felsefeleri, Kişilerarası İletişim, Kıyaslamalı Dinler ve Felsefe Tarihi konularını kapsayan birçok farklı dersler vermiştir. 2016-2018 yılları arasında dünyanın global çapta önde gelen kişisel gelişim, farkındalık ve profesyonel büyüme eğitim şirketlerinden olan Landmark Worldwide’a tanıtım liderliği yaptı ve Avrupa’nın en etkili ve güçlü eğitim danışmanı ve koçu seçildi. 2021 yılı süresince, Gabor Mate’nin “Compassionate Inquiry” terapi metodu üzerine sertifikalı uzmanlığını (eğitimcinin eğitimi) Tamamlamıştır. Diğer yandan, İçsel Aile Sistemleri Terapisi üzerine sertifikalı uzmanlığı bulunmaktadır.

Bununla birlikte, 2018 yılından itibaren halka açık seminerler ve farklı kurumlara, kurumun ihtiyacına özel olarak tasarlanmış eğitimler vermiştir.

Ayrıca, 2019-2020 yılında Stelios Foundation ödülünü kazanmış ve ara bölgede (Ledra Palace ve Home for Cooperation) iki-toplumlu gruplara uzlaşı, barış kültürü ve farkındalık üzerine eğitimler vermektedir.

Bugüne kadar verilen farklı eğitimlerin başlıkları şu şekildedir.

  • İçsel Aile Sistemleri Terapisi Eğitimi
  • Performans Artırıcı Dönüşümsel İletişim
  • Şiddetsiz İletişim ile Çatışmaların Çözümsel Süreçleri ve Olasılıkları
  • Stres ve Algı Yönetimi
  • Gabor Mate: Travma, Farkındalık, İyileşme ve Bütünlük
  • Mindfulness ve İletişim
  • Liderlik ve Performans Koçluğu
  • Kişisel Gelişim ve Farkındalık
  • Takım Nedir? Takımlaşma Eğitimi

Bilge Azgın’ın verdiği eğitimler insanların hayatlarında kalıcı ve dönüşümsel bir etki yaratma iddiasındadır! Bu eğitimleri alan birçok insan bu yönde görüş bildirmişlerdir. Bu eğitimler ontolojik veya varoluşsal bir metodoloji üzerine kurulmuştur ve sıradan bilgi aktarılan eğitimlerin ötesinde insanların hayatlarını dönüştürmesine katkı koyan eğitimlerdir.

eğİTİM VERDİĞİ KURUM SAYISI

30+

EĞİTİM VERME SAYISI

260+

MENTÖRLÜK

220+

BİLGE’YLE İLETİŞİME GEÇ

4 + 15 =