bİYOGRAFİ

İLKİN ÇELİKLİ

İNSAN KAYNAKLARI ALANINDA 19 YILI AŞMIŞ TECRÜBE VE ULUSLARARASI PROFESYONEL DENEYİM.

Intro

İLKİN KİMDİR?

İlkin, BLU FORES HR şirket kurucularından biri ve İnsan Kaynakları Yönetimi Derneği Denetim Kurulu Başkanı olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

İlkin Çelikli

bİyografİ

İLKİN ÇELİKLİ

İlkin, İngiltere’de doğup büyümüş ve lise çağında ailesi ile birlikte Kıbrıs’a kesin dönüş yaptı. Lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamladıktan sonra Amerika’nın Ohio eyaletine taşındı ve İnsan Kaynakları Gelişimi alanında Yüksek Lisans derecesini elde etti. Eğitiminin ardından 2005 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nde göreve başladı ve kısa sürede tecrübesini geliştirerek Girne Amerikan Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Direktörü olarak kariyerine devam etti. Bir taraftan İK departmanını sıfırdan yapılandırıp yönetirken, diğer taraftan da öğretim görevlisi olarak üniversite öğrencilerine İnsan Kaynakları Yönetimi dersleri verdi. Bu deneyim İlkine, Avrupa’nın önde gelen bilimsel kuruluşlarından biri olan Avrupa Moleküler Biyoloji Laboratuvarı (European Molecular Biology Laboratory) kapılarını açtı ve ailesi ile birlikte 2010 yılında Almanya’nın Heidelberg şehrine taşındı.

İlkin 2020 yılına kadar, 27 Avrupa ülkesinin oluşturduğu, devletleler arası bir sivil toplum kuruluşu olan Avrupa Moleküler Biyoloji Laboratuvarı İşe Alım Bölümüne liderlik etti ve dünyanın her yerinden birçok bilim insanının Laboratuvar’a katılmasında aktif rol oynamıştır. 9 yılı aşkın bir sürede Avrupa’nın birçok şehrini gezerek çeşitli kariyer fuarlarına, çalıştaylara, eğitimlere ve dünya standartlarında İK toplantı ve etkinliklerine katılırken, aynı zamanda da en prestijli ve dünyanın en yüksek derecelerine sahip kıdemli bilim insanlarıyla işbirliği içinde çalıştı. Böylesine dünyaca ünlü bir bilim kuruluşunda çalışarak edindiği bu inanılmaz yaşam deneyiminin ardından güzel memleketi Kıbrıs’a geri döndü. Kuzey Kıbrıs’ta, İK yolculuğuna başladığı eski dostu ve meslektaşı Ahmet Türkdoğan ile yeniden bir araya gelen İlkin, uzun süredir planladıkları projelerden biri olan BLU FORES HR Outsourcing & Consulting şirketini kurarak uzmanlıklarını birleştirdi ve kayda değer bir girişime imza attı.

MÜLAKAT ETTİĞİ KİŞİ SAYISI

9,000+

İŞE ALIM SAYISI

1,800+

KATILDIĞI KARİYER FUARLARI

27+

TAMAMLADIĞI İK PROJELER

48+

İLKİN’LE İLETİŞİME GEÇ

13 + 13 =

lefkoŞA – GİRNE – GAZİMAĞUSA

+90 533 875 51 46
ilkin.celikli@bluforeshr.com