BİYOGRAFİ

Ayşe yasmİn Ratİp

SWANSEA UNIVERSITY’DE İNSAN KAYNAKLARI ALANINDA UZMANLAŞAN İKİNCİ SINIF ÖĞRENCİSİ.

Intro

AYŞE KİMDİR?

Ayşe Swansea Üniversitesi’nde İK alanında oldukça başarılı bir ikinci sınıf öğrencisi. 2023 yılı yaz dönemi stajı için BLU FORES HR’da Seeing Youth projesinin katkılarıyla aramıza katılmıştır.

Yakında Görsel Geliyor

BİYOGRAFİ

AYŞE YASMİN RATİP

Ayşe Yasmin Ratip, Swansea University’de İşletme ve Yönetim alanında uzmanlaşmış, İnsan Kaynakları odaklı yüksek motivasyonlu bir ikinci sınıf öğrencisidir. Ayşe, akademik hayatı boyunca pratik deneyim kazanmak ve becerilerini geliştirmek için çeşitli fırsatları aktif olarak takip etti. Ayşe, çok yönlülüğünü ve uyum sağlama yeteneğini sergileyerek birçok işe yerinde çalışarak görevini başarıyla tamamladı. Bir turist teknesinde mürettebat üyesi olarak çalışarak, müşteri hizmetleri ve insan ilişkileri beceresini başaralı bir şekilde kazandı. Ayrıca Ayşe, satış teknikleri ve müşteri memnuniyeti konusunda güçlü bir anlayış geliştirdiği FLO mağazasında da satış danışmanı olarak çalıştı. Mesleki gelişimin öneminin farkında olan Ayşe, Bright Network UK tarafından sağlanan prestijli bir staj programına katıldı. Bu staj, Ticari Operasyonlar ve Pazarlama alanlarında ilk elden deneyim kazanmasına ve bu alanlardaki bilgilerini daha da geliştirmesine olanak sağladı.

Sürekli öğrenmeye kendini adamış olan Ayşe, akademik çalışmalarını tamamlamak için aktif olarak ek dersler takip etmiştir. Avrupa Komisyonu’nun Kıbrıs’ta sunduğu “Etkili İletişim ve İstihdam Becerileri” kursunu tamamlayarak iletişim becerilerini ve istihdam edilebilirlik özelliklerini geliştirdi. Ayrıca, iş görüşmeleri sırasında kendini etkili bir şekilde sunma becerilerini geliştirmek için görüşme teknikleri konusunda özel eğitim aldı. Akademik ve profesyonel çalışmalarının yanı sıra, Ayşe hem İngilizce hem de Türkçe ana dili gibi bilmektedir. Ek bir etkinlik olarak çeşitli belgeleri ve makaleleri çevirmek için dil becerilerini kullanmaktan keyif alıyor. Ayşe’nin motivasyonu, çeşitli deneyimleri ve kişisel ve profesyonel gelişime olan bağlılığı, onu iş, yönetim ve insan kaynakları alanlarında güçlü bir temele sahip, gelecek vaat eden bir ekip üyesi yapıyor.